Znakowanie urządzeń przez chipy RFID

Znakowanie urządzeń przez chipy RFID

Chipy RFID to małe urządzenia, którymi możemy znakować swój majątek. Poniższy artykuł przedstawia różne modele czytnika RFID.

  1. Modele czytników RFID
  2. Wybór etykiet do zastosowań RFID
  3. Etykiety Steel i EFID

RFID to system który wykorzystuje do swojego działania fale radiowe. System w zależności od swojego rodzaju, umożliwia odczyt na kilkadziesiąt centymetrów bądź nawet na kilka metrów.

Modele czytników RFID

Na rynku występuje wiele rodzajów czytników rfid. Tris, Unique, Q5, Hitag, Mifare, Icode. Jednym z modeli jest mały chip, dzięki systemowi RFID posiada duży zasięg działania. Oznakowuje się nim sprzęty takie jak komputer. Za pomocą czytnika RFID, można izyskać informacje gdzie znajduję się przedmiot. Jego cena to 9.00zł za sztukę.

Wybór etykiet do zastosowań RFID

Warty uwagi jest również czytnik RFID w formie etykiety. Sprawdza się do oznaczania metalowych przedmiotów np. do aparatury medycznej czy narzędzi. Etykiety są odporne na wysoką temperaturę i kwas. Swoje zastosowanie znalazło w szpitalach. Jego cena to 10.00zł za sztukę.

Jest również etykieta w formie samoprzylepnej, która jest popularna w Polsce. Posiada dobry zasięg i ma wszechstronne zastosowanie. Można ją przykleić do mebli czy pojemników. Używa się też do pomiaru czasu zawodników podczas zawodów. Cena etykiety RFID to 0.85zł za sztukę.

Etykiety Steel i EFID

Kolejny model to tak zwany Steel, to system odporny na różne warunki w otoczeniu. Sprawdzają się do oznaczenia przedmiotów, które absorbują fale radiowe. Najczęściej oznacza się sprzęt komputerowy. Jego cena to 10.00zł za sztukę.

Etykieta typu EFID idealnie nadaje się do niewielkich rozmiarów przedmiotów. Forma ta jest o wygodniejsza od popularnych kodów kreskowych. Wybór EFID to maksymalnie skrócony czas prowadzenia inwentaryzacji. Wzrastająca skala wykorzystania czytników RFID również w procesach logistycznych, wpływa na obniżenie kosztów dystrybucji opakowań i towarów. Cena tej etykiety to 0.99zł za sztukę.

1 komentarz do wpisu “Znakowanie urządzeń przez chipy RFID”

  1. Macie takie niskie ceny etykiet? Ostatnio zamawiałam do firmy i zapłaciłam trochę więcej… następnym razem zamówię u was 😉

Dodaj komentarz