Wykorzystanie RFID w produkcji

Wykorzystanie RFID w produkcji

Coraz popularniejsze staje się stosowanie RFID w produkcji, gdyż dzięki temu można jednocześnie obniżyć koszty i poprawić wydajność. Sprawdź więc już teraz, co technologia RFID może zrobić dla twojego biznesu.

  1. Gdzie stosować RFID?
  2. Zwiększenie wydajności pracy dzięki RFID
  3. Systemy RFID w produkcji

Korzyści związane z zastosowaniem technologii RFID w produkcji wynikają przede wszystkim z możliwości takich systemów. Etykiety RFID na produktach mogą być automatycznie odczytywane przez czytnik danych.

Gdzie stosować RFID?

Dodatkowo nie jest to zamknięta technologia, która sprawdza się tylko w określonych sytuacjach. Dzięki temu, identyfikacja produktów na podstawie RFID może zostać dopasowana do konkretnych potrzeb klienta. Tym samym zastosowania systemów w procesach produkcji są praktycznie nieograniczone. Widać to między innymi w takich branżach jak produkcja (ubrań, butów, mebli, specjalistycznego sprzętu), motoryzacja, logistyka oraz handel. Powodem, przez który nie wszystkie firmy decydują się na wdrożenie wspomnianej technologii, jest nieco wyższa cena niż w przypadku tradycyjnych danych zapisanych w kodach kreskowych.

Technologia RFID w fabryce

Pamiętaj jednak, że zwykłe etykiety z kodami nie zawsze będą prawidłowym wyborem. Może się okazać, że system RFID to jedyne sensowne wyjście. Nasz specjalista postara się wówczas dobrać czytnik RFID i tagi. Zyskasz wówczas przystępną cenę i możliwość stworzenia wydajnego systemu. Dzięki niemu identyfikacja stanie się o wiele prostsza.

Zwiększenie wydajności pracy dzięki RFID

Za wybraniem automatyzacji, którą umożliwiają systemy RFID w produkcji przemawia wiele argumentów. Dzięki temu możesz między innymi wyeliminować błędy (a więc ograniczyć związane z nimi straty), przyśpieszyć produkcję bez potrzeby zatrudniania nowych pracowników oraz usprawnić przepływ towarów z chipami RFID. To jednak nie wszystko, gdyż będziesz mógł również mieć większą kontrolę nad produkcją. Łatwo wyłapiesz wszelkie problemy w procesie, który w innym przypadku mógłby umknąć twojej uwadze.

Systemy RFID w produkcji

Jak widzisz technologia RFID to bezpieczeństwo każdego procesu, sprawna identyfikacja danych oraz automatyzacja procesu związanego z rejestracją i śledzeniem wszystkich wykonywanych zadań. Nasz specjalista od RFID chętnie odpowie na dodatkowe pytania. W razie potrzeby przedstawi ci propozycję systemu, który będzie specjalnie dostosowany dla twojej firmy. Jeżeli natomiast korzystasz już z takich rozwiązań, dowiedz się, jak można je usprawnić, abyś odnosił jeszcze więcej korzyści z pracy zatrudnionych osób.

Dodaj komentarz