Systemy RFID w Polsce

Systemy RFID w Polsce

RFID to nowatorska technologia kontroli dostępu oraz przekazywania informacji z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych.

  1. Popularność systemów RFID
  2. Technologia RFID w Polsce
  3. Chip RFID

Odczyt informacji przesłanych dzięki wykorzystaniu technologii RFID możliwy jest dzięki czytnikowi RFID, który wyposażony jest w anteny odbiorcze oraz nadawcze, a także nadajnik, odbiornik i dekoder.

Popularność systemów RFID

Dzięki specjalnym znacznikom, system ten może odczytać wiele przedmiotów oznaczonych uzupełniającą etykietą oraz zadbać o bezpieczeństwo towarów. Trudno wskazać inne, równie skuteczne rozwiązanie, które w dodatku wymagałoby minimalnej ilości pracy. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie technologiami i systemami RFID stale rośnie. Obecnie decydują się na nie nie tylko duże zakłady, ale również małe firmy. Jest to po prostu inwestycja, która prędzej czy później na pewno przyniesie korzyści. Dodatkowo kontaktując się z nami przed zamówieniem poszczególnych rozwiązań zyskujesz fachowe wsparcie na każdym etapie wdrożenia, a tym samym gwarancję najszybszego zwrotu inwestycji.

Technologia RFID w Polsce

Technologia wykorzystania fal radiowych w ostatnim czasie doznała wysoce pojmowanego progresu. Większość przedsiębiorstw i zakładów dość niechętnie akceptowała fakt, że technologia RFID zrewolucjonizuje rynek przemysłu, logistyki oraz innych sektorów. Obawiano się, że rezygnacja z tradycyjnego przechowywania oraz przesyłania informacji okaże się problematyczna jednak z czasem wykorzystanie bezprzewodowego systemu uznano za przysłowiowy strzał w dziesiątkę. W Polsce technologia RFID jest przede wszystkim wykorzystywana w branży ochroniarskiej – korzysta z niej ochrona mienia oraz kontrola dostępu. Ochrona własności prywatnej, przy wykorzystaniu bramek kontrolnych RFID, czytników oraz kart pozwala właścicielom na znaczne obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa terenu oraz przechowywaniem informacji, które wymagają ścisłej ochrony. Dodatkowo raz wdrożone systemy RFID są praktycznie bezobsługowe.

Chip RFID

Korzystanie z systemu RFID możliwe jest dzięki stworzeniu chipów RFID. Chipy te są małych rozmiarów, najczęściej zatopione w wodoodpornym tworzywie oraz przede wszystkim są stosunkowo tanie. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych w zależności od ilości oraz maksymalnego zasięgu chipu. Bardzo często klienci korzystający z usług wdrożeniowców RFID narzekają na wysokie ceny, co niejednokrotnie wynika z tego, że firmy proponują im rozwiązania, które wcale nie są odpowiednie dla potrzeb klienta. Wybierając nasze usługi nie musisz się martwić o tego typu sytuacje.

1 komentarz do wpisu “Systemy RFID w Polsce”

  1. Nie wiedziałem że RFID jest coraz barzdiej popularne w polsce bo nigdzie się z tym nie spotkałem poza naszą firmą. My w naszej firmie kurierskiej też używamy i sie sprawdza. Polecam wszystkim kurierom.

Dodaj komentarz