System kontroli RFID

System kontroli RFID

RFID, czyli Radio-frequency identification, to technologia, która przy wykorzystaniu fal radiowych pozwala na identyfikację przedmiotów, osób oraz przesyłanie przeróżnych informacji na odległość od kilkudziesięciu centymetrów do kilku metrów.

  1. System kontroli dostępu RFID
  2. Bramki RFID

Na system RFID składają się dwie anteny (nadawcza i odbiorcza), czytnik RFID z nadajnikiem oraz odbiornikiem, a także transpondery lub znaczniki. Pozyskane w ten sposób informacje przechowywane i zapisywane są na kartach RFID.

System kontroli dostępu RFID

Technologia RFID jest coraz chętniej wykorzystywana przez organizacje oraz przedsiębiorstwa na całym świecie. System kontroli dostępu przy wykorzystaniu tego dobrodziejstwa opiera się na oprogramowaniu nadzorczym, które połączone jest z pozostałymi urządzeniami wykonawczymi. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie wszystkich wykonanych czynności. Każdy ruch zarejestrowany za pomocą urządzenia wykonawczego, które połączone zostało z oprogramowaniem nadzorczym, jest zapisywany i analizowany, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa całego systemu. Osoby, które posiadają karty dostępu z czytnikiem RFID bez problemu mogą dostać się do pomieszczeń chronionych przez system. Najczęściej system kontroli dostępu znajduje się w magazynach, biurach oraz parkingach. Pozwala to na szczegółowe monitorowanie obecności człowieka w danym miejscu. Systemy te zwiększają bezpieczeństwo, a ponadto umożliwiają obserwowanie i kontrolowanie pracy wykonywanej przez jednostki ludzkie.

Bramki RFID

Bramki RFID, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, pozwalają osobom wyposażonym w karty dostępu z czytnikiem RFID na dostęp do zablokowanych pomieszczeń. Bramki te stosowane są na terenach zakładów, w szpitalach i na lotniskach. Ceny bramek z wykorzystaniem technologii RFID wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jednocześnie jest to pewna inwestycja, która – jeżeli tylko zostanie wdrożona przez odpowiedni zespół specjalistów – zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa. Tego typu rozwiązania charakteryzują się bardzo wysoką niezawodnością, więc można również uniknąć kosztów związanych z pracami serwisowymi. Z oferowanych przez nas rozwiązań wykorzystujących technologię RFID korzystają największe firmy nie tylko z okolic Wrocławia, ale również z pozostałych części Polski. Korzystając z dostępnego na stronie formularza możesz łatwo zamówić niezobowiązującą rozmowę ze specjalistą od technologii RFID, który podpowie ci najlepsze rozwiązania idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

1 komentarz do wpisu “System kontroli RFID”

  1. System kontroli wykorzystujący technologię RFID który dla nas stworzyliście zdecydowanie poradził sobie ze wszystkimi zadaniami. Tym samym możemy śmiało polecić te usługi!

Dodaj komentarz