RFID – co to takiego?

RFID – co to takiego?

Jako popularny dostawca rozwiązań z zakresu RFID proponujemy tylko i wyłącznie najnowsze technologie, które usprawnią funkcjonowanie Twojej firmy.

  1. Czym jest FRID?
  2. Popularne zastosowania technologii RFID

Czym jest RFID? Gdzie warto stosować tę nowoczesną technologię? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest RFID?

System RFID wykorzystywany jest do odczytu przedmiotów i identyfikacji osób na odległość w sposób bezprzewodowy – wykorzystuje do tego fale radiowe. RFID składa się z trzech elementów:

  • czytnik RFID
  • Tagi RFID
  • Oprogramowanie systemu

Głównym zadaniem czytnika RFID jest odczyt informacji znajdujący się na tagach za pomocą specjalnych i innowacyjnych rozwiązań – takich jak anteny pozwalające na przepływ fal elektromagnetycznych z jednego urządzenia do drugiego. Wszystkie pozyskane dane są zapisywane na kartach RFID.

Popularne zastosowania technologii RFID

System RFID wykorzystywany jest najczęściej w logistyce, co pozwala na szybszą i prężniej działającą procedurę dostawy. Korzystnie wpływa również na zmniejszenie kosztów oraz zadań przeprowadzanych przez wiele działów logistyki. Dodatkowym atutem jest zniwelowanie ryzyka wystąpienia kradzieży i pomyłek przy dostawach. Jednym słowem możesz zaoszczędzić wysokie kwoty (zwłaszcza w skali roku) oraz wyeliminować wszelkie niepożądane praktyki.

Kolejną branżą, w której wykorzystywane są czytniki RFID jest handel. Nasze rozwiązanie pozwala zachować porządek i ład na półkach sklepowych oraz w magazynach. System koduje ilość sztuk rzeczy i rozmiary, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób możesz sprawdzić, czy dany towar znajduje się na półce. Coraz bardziej popularne staje się również chipowanie odzieży metkami radiowymi, dzięki którym jesteśmy w stanie stwierdzić, w którym momencie ktoś próbuje ukraść towar.

Z systemu RFID korzystają także kancelarie prawne oraz sądownictwo. W siedzibach tego typu firm oraz instytucji znajdują się niezliczone ilości akt i dokumentów, które w łatwy sposób można zgubić, a nawet ukraść. Zamontowanie RFID nie tylko ułatwia pracę, ale także dba o bezpieczeństwo wartościowych papierów. Za pomocą kolektora danych ze wbudowanym skanerem RFID jesteśmy w stanie w szybki sposób znaleźć to, czego w danej chwili szukamy.

To tylko przykładowe branże, w których można stosować system RFID. Lista jest znacznie dłuższa i stale się poszerza. Już dziś możemy odnotować, że rozwiązanie to zostało wprowadzone w wielu szpitalach czy laboratoriach, usprawniając tym samym pracę wielu pracownikom. To idealny moment, abyś i Ty wprowadził system RFID w swojej firmie. Nie zwlekaj, skontaktuj się z dostawcą, który pomoże dobrać Ci najlepsze rozwiązanie i przygotuje niezobowiązującą ofertę.

1 komentarz do wpisu “RFID – co to takiego?”

Dodaj komentarz