Popularne zastosowania technologii RFID

Popularne zastosowania technologii RFID

Zastosowania technologii RFID są praktycznie nieograniczone, szczególnie że w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta możemy przygotować dowolny system.

  1. Zastosowania RFID w firmach produkcyjnych
  2. Inwentaryzacja oparta o technologię RFID
  3. Gdzie szukać zaufanego dostawcy systemów?

Jako firma, której fachowcy spędzili wiele godzin nad wdrażaniem i serwisowaniem systemów RFID, zdecydowaliśmy się zebrać w jednym miejscu najpopularniejsze przykłady wdrożeń takich rozwiązań. Mamy nadzieję, że zainspirują cię do wprowadzenia podobnych systemów w twojej firmie i tym samym pomogą ci zyskać przewagę nad konkurencją.

Zastosowanie RFID w firmach produkcyjnych

Firmy produkcyjne oraz te, które zajmują się sprzedażą, najczęściej wykorzystują specjalistyczne bramki z systemu RFID. Dzięki nim w łatwy sposób można uniknąć błędów związanych z wysyłaniem nieodpowiedniego towaru. Jak to możliwe? Każdy towar opuszczający magazyn lub produkcję korzystające z takiej technologii RFID zostaje automatycznie zeskanowany, a następnie dane są poddawane weryfikacji. Oznakowanie środków trwałych i wykorzystywanych w firmie narzędzi to proste i skuteczne zabezpieczenie przed ich zaginięciem. To rozwiązanie doskonale sprawdza się szczególnie w fabrykach, gdzie jednocześnie pracuje kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób i dopilnowanie wszystkiego stanowi wyzwanie.

Inwentaryzacja oparta o technologię RFID

Przeprowadzanie inwentaryzacji w firmie – dla wielu pracowników brzmi to jak jedna z nużących czynności, która jednak obowiązkowo musi być przeprowadzona. Dlatego warto wykorzystać rozwiązanie systemu RFID. Dzięki temu pracownicy odpowiedzialni za magazyn nie tylko zyskają pełną kontrolę nad ruchem towaru, ale i w przypadku inwentaryzacji będą mogli skorzystać z kolektora danych odczytującego etykiety RFID, który sprawnie i w szybki sposób zliczy cały majątek.

Gdzie szukać zaufanego dostawcy systemów?

Chociaż nie brakuje firm, które deklarują możliwość wdrożenia systemów RFID zgodnych z powyższym opisem, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami. Nie tylko gwarantujemy najlepsze ceny i szybkie wdrożenia, ale też świadczymy późniejsze wsparcie związane z serwisem systemów i ewentualnymi szkoleniami dla pracowników. W przeciwieństwie do konkurencji oferujemy kompleksowe wsparcie, co w połączeniu z najlepszymi cenami pozwoliło nam dostać się do czołówki firm wdrażających technologię RFID w firmach i zakładach produkcyjnych.

Nie zwlekaj i skorzystaj już teraz z niezobowiązującego przedstawienia systemów, jakie możemy dla Ciebie przygotować i sam oceń opłacalność tej inwestycji. Gwarantujemy, że zwróci się ona w naprawdę krótkim czasie.

2 komentarze do wpisu „Popularne zastosowania technologii RFID”

  1. Co do wyboru dostawcy RFID, jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z pewnej wrocławskiej firmy (Waszej :D) i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Dodaj komentarz