Mobilny czytnik RFID – dla kogo?

Mobilny czytnik RFID – dla kogo?

Szukasz nowego rozwiązania, które usprawni monitorowanie majątku firmowego? A może zastanawiasz się, czy mobilny czytnik RFID spełni Twoje oczekiwania? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

  1. Mobilny czytnik RFID
  2. Zastosowanie czytników mobilnych

RFID to nowoczesna technologia, wykorzystywana do identyfikacji obiektów za pośrednictwem fal radiowych. Według wielu klientów mobilne urządzenie nie tylko poprawia wygodę pracy, ale i znacząco ją przyspiesza.

Mobilny czytnik RFID

Każdy mobilny czytnik RFID można rozszerzyć o dodatkowe, specjalnie zaprojektowane i wygodne uchwyty skanujące. Jest to wręcz wymagane, ponieważ bez uchwytu sam czytnik nie ma za wiele funkcjonalności. Z dodatkowym elementem produkt łączy się, wykorzystując konektor lub Bluetooth.

Mobilne czytniki RFID są zasilane w większości przypadków baterią. Dokładnie chodzi o modele ręczne, które można wykorzystywać w każdym miejscu i które umożliwiają bezprzewodowe skanowanie. Oczywiście są dostępne modele, które zasila się za pośrednictwem zasilacza sieciowego, samochodowego lub za pomocą technologii Power over Ethernet – w skrócie PoE, która nie tylko zasila produkt, ale także pozwala na szybkie wysyłanie i odbieranie danych. Jednakże, jeśli szukasz urządzenia przenośnego, do bezprzewodowej pracy, ta pierwsza opcja będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Mobilne czytniki są czytnikami ręcznymi. I niejedynymi. Bowiem innym rozwiązaniem, również ręcznym są terminale mobilne – modele mające zintegrowaną antenę RFID, ale pozbawione dodatkowych portów antenowych.

Komunikacja czytników

Jeśli zależy Ci na bezprzewodowej i elastycznej pracy, najlepszym rozwiązaniem będą mobilne czytniki RFID dające możliwość łączenia się za pomocą Bluetooth lub Wi-FI. Dostępne są także opcje łączenia za pośrednictwem sieci LAN, do czego potrzebny jest kabel typu Ethernet, portu szeregowego, wykorzystującego 9-pinowy kabel szeregowy lub USB, a także portu pomocniczego. Ten ostatni jest możliwy tylko i wyłącznie w niektórych czytnikach ręcznych, które zostały rozszerzone o odpowiedni moduł RFID.

Zastosowanie czytników mobilnych

Samą technologię RFID można zastosować w wielu branżach i miejscach. Popularnością cieszy się przede wszystkim w magazynach, w hotelach, pralniach i w logistyce. Oferowana przez nas technologia RFID z powodzeniem skraca czas i ułatwia inwentaryzację. W wielu tych miejscach najlepszym rozwiązaniem są mobilne czytniki RFID – modele ręczne. Są one zasilane bateriami i przesyłające dane za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi. Dlatego warto zwracać uwagę na produkty o niewielkich rozmiarach, poręcznych i lekkich, które gwarantują długą pracę na jednym ładowaniu. W dodatku mają duży zasięg odczytu znaczników. Warto inwestować także w czytniki, które dają możliwość na przewodową komunikację – jest to rozwiązanie opcjonalne, ale dla wielu klientów dosyć istotne.

Zatem, dla kogo jest przeznaczony mobilny czytnik RFID? Dla każdego, kto ceni sobie wygodę i szybkość.

Dodaj komentarz