Chipy RFID dalekiego zasięgu – który model wybrać?

Chipy RFID dalekiego zasięgu – który model wybrać?

Chipy RFID to małe urządzenia, którymi możemy znakować swój majątek. Pomożemy ci wybrać taki model, który sprosta twoim wymaganiom.

  1. Najpopularniejszy model etykiety RFID
  2. Rodzaje chipów RFID
  3. Zastosowanie RFID w inwentaryzacji

Jako doświadczony dostawca technologii RFID możemy również zaproponować bramki i czytniki, które razem z czipami stworzą pełnoprawny system RFID.

Najpopularniejszy model etykiety RFID

Etykiety to chipy mniejsze, w formie samoprzylepnej. Ta metoda znakowania z zastosowaniem RFID jest bardzo popularna w Polsce. Posiada dobry zasięg i ma wszechstronne zastosowanie. Można ją stosować do mebli, pojemników, palet oraz różnego rodzaju sprzętu. Ma też swoje zastosowanie do pomiaru czasu zawodników podczas zawodów. Cena etykiety RFID zależy od kilku czynników, ale bez problemu można znaleźć rozwiązania w cenie około 0,80 zł za sztukę.

Rodzaje chipów RFID

Kolejnym z modeli jest mały i stosunkowo lekki chip, który dzięki swojemu systemowi RFID posiada duży zasięg działania. Bez problemu oznakuje się nim takie sprzęty jak komputer, ksero oraz kontenery. Swoje zastosowanie czipy znalazły między innymi w wypożyczalni sprzętu muzycznego. Każdy z przedmiotów ma chip i za pomocą czytnika RFID można odczytać informacje o tym, gdzie znajduję się konkretny sprzęt. Bramki RFID chronią wyjścia w budynku i dają sygnał, gdy któryś przedmiot zostanie wyniesiony w czasie, gdy powinien znajdować się w magazynie.

Równie popularnym modelem wykorzystywanym w znakowaniu jest czip RFID w formie elastycznej etykiety. Doskonały do oznaczania przedmiotów metalowych. Sprawdza się do oznaczenia aparatury medycznej czy małych narzędzi. Jest odporny na wysoką temperaturę i kwas. Swoje zastosowanie znajduje nawet w szpitalach. Zapewnia to nie tylko dodatkową ochronę, gdyż dzięki bramkom RFID nic ze sprzętu nie zostanie wyniesione, ale również skraca czas potrzebny na inwentaryzację.

Zastosowanie RFID w inwentaryzacji

Często stosowana przez największe sklepy etykieta inwentaryzacyjna RFID świetnie sprawdzi się przy oznaczaniu produktów o niewielkich rozmiarach. Technologia ta jest o wiele wygodniejsza od kodów kreskowych. Wybór etykiet RFID przekłada się na maksymalnie skrócony czas przeprowadzania inwentaryzacji. Cena etykiety inwentaryzacyjnej wynosi około 0,99 zł za sztukę, jednak w celu uzyskania dokładnej wyceny najlepiej skontaktować się z naszą firmą. Dzięki temu otrzymasz propozycję rozwiązań, które na pewno sprawdzą się i jednocześnie nie narażą cię na niepotrzebne koszty.

Dodaj komentarz